graphic-design

طراحی گرافیک را همه ما شنیده ایم، ولی بیشتر مردم تصور مبهمی از کار طراحان گرافیک دارند. طراحی لوگو برای کار و کسب ها؟ طراحی تبلیغات مجله؟ یا اصلاح یک تصویر در فتوشاپ؟ طراحی بیلبورد یا کارت ویزیت و … ؟
بله طراحان گرافیک این کارها را انجام می دهند ولی این تنها بخش کوچکی از توانمندی آنهاست.

طراحی گرافیک همه جا هست!

به دور و اطراف خودت نگاه کن. طراحی گرافیک همه جا هست. از بسته بندی خوراکی های صبحانه تا پوستر یک جشنواره یا نمایشگاه. از اپلیکیشن های موبایل تا طراحی سایت. این یعنی ترکیبی از خلاقیت با استراتژی. برقراری ارتباط توسط برندی پویا و زیباسازی با منطق. طراحی گرافیک به هر جا نگاه کنیم هست و خیلی اهمیت دارد. بینهایت فرصت برای طراحان گرافیک وجود دارد تا خودی نشان بدهند.

تعریف

برای طراحی گرافیک تعاریف متعددی را می توان در نظر گرفت:

 • هنر ترکیب تصاویر با کلمات و آراستن آن برای طراحی کتاب، روزنامه، مجله و تبلیغات.
 • روند ارتباط دیداری و حل مسئله با استفاده از تایپوگرافی و تصویر.
 • نمایش دیداری یک ایده یا پیام.
 • استفاده از ترکیبات دیداری برای انتقال ایده یا پیام به واسطه ی تایپوگرافی، تصویر، رنگ و فرم.

انواع

طراحی گرافیک تنها یک راه ندارد و به همین دلیل چند نوع طراحی گرافیک وجود دارد که هر کدام تخصص خاص خود را می طلبد؛ هر چند اغلب انواع هم پوشانی دارند. هر نوع نیاز به مهارت های خاص و تکنیک های طراحی دارد. بسیاری از طراحان در یک نوع تخصص دارند. سایرین بر مجموعه ای از انواع مرتبط و مشابه تمرکز می کنند. اما چون صنعت مدام در حال تغییر است، طراحان گرافیک باید خودشان را به روز نگه دارند و یاد گیرنده ای مادام العمر باشند تا بتوانند هم گام با تغییرات تغییر کنند و تخصص خود را در راستای حرفه ی خود اضافه کنند. در هر حال چه یک طراح مشتاق باشید یا به دنبال خدمات طراحی گرافیک برای کسب و کار خود، درک هشت نوع طراحی گرافیک می تواند به شما در یافتن مهارت های مناسب برای شغلتان کمک کند.

 1. طراحی گرافیک هویت دیداری
 2. طراحی گرافیک بازاریابی و تبلیغات
 3. طراحی گرافیک رابط کاربری (UI)
 4. طراحی گرافیک نشریات
 5. طراحی گرافیک بسته بندی
 6. طراحی موشن گرافیک
 7. طراحی گرافیک محیطی
 8. طراحی گرافیک هنری و تصویرسازی

طراحی گرافیک درباره ی ارتباطات است

مهارت های ارتباطی خوب بخش مهمی از ابزار طراح است. ساختن تصاویر زیبا بسیار خوب است، اما مهمترین بخش فرآیند طراحی، قبل از اینکه شما حتی قلم را به کاغذ بگذارید، اتفاق می افتد. طراحان باید نیازهای مشتری را تفسیر کنند. ما در رئوهام مهارت های ارتباط با مشتری، تحقیق و  توسعه ی مفاهیم و پیدا کردن تعادل بین زیبایی و عملکرد را آموزش می دهیم.

اصول پایه ای همه چیز هست

همه ی طرح ها در ۵ اصل طراحی قرار می گیرند:

 1. تعادل (Balance) برای ثبات و ساختار طرح
 2. سلسله مراتب دیده شدن (Hierarchy) برای ساماندهی و جهت دهی
 3. تضاد (Contrast) برای اثرگذاری بیشتر و نشان دادن مناطق مهم
 4. تکرار (Repetition) برای هماهنگی و قدرتمند شدن اثر
 5. ترازبندی (Alignment) برای ساختن یک نتیجه بارز و آشکار تر

در آموزش ها و دوره های ما با اصول طراحی و چگونگی آن بیشتر آشنا می شوید. با ما همراه باشین و مقالات ما را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.